- Kuupäev - kui kuupäeva konkreetset pole, siis vähemalt nende vahemik või valikud, sest hind võib samuti varieeruda mõneldel ansamblitel
- Koht - asukoht mõjutab tihtipeale transpordikulu, sest saartele on märksa keerulisem kogu tehnikaga saada, kui maismaad pidi seigeldes. Koht peaks olema võimalikult täpselt (hea oleks kui saaks infot, millises paigas ning millises saalis. Näiteks Moostes on mitu saali. Või tehakse hoopis õues telgis)
- Eelarve - hetkel vastan seisukohast, kui bändide eelvalik on juba tehtud, aga näiteks avalikku bändi päringut tehes lisaks mina kindlasti ka eelarve, sest see säästab esiteks tellijat mõttetust infohulgast ning eelarvesse mittemahtuvaid bände asjatust meilisaatmisest.
- Kindlasti võiks kirjeldada esinemispaika (tihtipeale piisab kodulehe lingist) ning kava pikkuse ootusi.
Millist infot bändilt küsida
- Repertuaar - bändilt võib vabalt küsida repertuaarilisti, kui sellega veel päris tuttavad ei olda.
- Erilood - pulmade puhul tuleb kindlasti läbi rääkida avavalsi ning pruudipärja lahendus (juhul kui need kavas on muidugi). Ka siin kehtib reegel, et eeldada ei tasu, pigem tasub varakult järgi uurida, et kas bändil üldse on avatantsuks sobivat lugu repertuaaris või on tarvis mingi muu lahendus välja mõelda.
- Tehnika - kindlasti tuleb küsida, et kas helitehnika on hinna sees, sest see võib pealtnäha võrdsete pakkumiste vahel valides otsustavaks saada. Enamus bände suudab kohale tulla oma heli- kui ka valgustehnikaga, või siis selle puudumisel pakkuda välja mõistliku koostööpartneri. Tihtipeale on mõistlik siin bändi helimees ja toimumispaiga haldaja omavahel kokku viia, et ei tekiks mingeid arusaamatusi. Algusaegadel oleme küllalt kuulnud lauseid, et "selle tehnikaga on meil Smilers ka ära mänginud", avastades täpsemalt uurides, et laes ripub kaks S90 kõlarit. Siinkohal polegi tegu mitte lihtsalt asja ära tegemises, vaid ka korralikus ja nauditavas helipildis.
- Tehnika kasutus - kohe kindlasti tuleb bändi käest küsida, kas nende tehnikat on võimalik kasutada õhtujuhil, vahepealsetel etteastetel, üllatusesinejatel või DJ-l, kui selleks on vajadus. Seda alles kohapeal uurides võite sattuda olukorda, mis pole mugav ei teie ega bändi jaoks. Ka siinkohal tuleb bändile võimalikult täpselt selgitada ära igasugused lisaesinejad. Meenub olukord, kus tseremoonia muusika oli CD-plaadil aga hetk enne avastati, et CD-mängija peale polnud keegi mõelnud.
- Detailid - minu soovitus on, et julgelt tuleks bändiga arutada erinevad mõtted läbi ning vähimagi kahtluse korral kohe küsida. See puudutab kõiksugu detaile, näiteks kas bänd üldse soovib pulmalistega ühes lauas istuda. Kuna bändile on nagunii tarvis eraldi riietusruumi, siis meie kogemusele tuginedes on backstage'id ehk lavatagused olnud üldjoontes piisavalt ruumikad, et peosaalis saab lauaplaani koostades kas ühe laua jagu rohkem ruumi või siis bändijagu rohkem külalisi kutsuda. Kuigi bändid teavad juba enamus murekohti ise ennetavalt üle küsida, siis tasub alati igasugu vahvate plaanidega läheneda, sest igasuguste hullustega oleme me meeleldi kaasa läinud.
S.E.K.S ehk Sünkroonujujad Endisest Kastepiisa Seltsimajast on peobänd, kes ei halasta endale ega publikule. Täiuslik vahekord, mis tormleb läbi Eesti ja maailma rockiklassikute, vürtsitatud omanäolise S.E.K.S.-ika kastmega, ei saa kedagi külmaks jätta! Professionaalne peobänd publikule, kes tahab pidu, mis ei unune! Garrett Kuut - ansambel S.E.K.S.-i liige, kelle arsenali kuuluvad basskitarr, labidabasskitarr ning aeg-ajalt võimalus näppida ka kitarristi instrumenti. Lisaks vastutab ta bändis meeleolukate vahetekstide eest, mis küll vahel veidi morbiidselt kõlavad. Aastaid tagasi alustanud kitarristina, nüüdseks langenud bassimehe staatusesse. Sellegipoolest positiivse ellusuhtumisega enam-vähem mõistlik indiviid. |